BZX84C6V8
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
BZX84C6V8
JLCPCB Part #
C22379473
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 2uA 300mW 6.4V~7.2V 6.8V 80Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS