BZT52C5V6
Extended
Manufacturer
hongjiacheng
MFR.Part #
BZT52C5V6
JLCPCB Part #
C19077402
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 350mW 400Ω 40Ω 5.32V~5.88V 5.6V SOD-123 Zener Diodes ROHS