HX-HC100-5.08-4P
MFR.Part #
HX-HC100-5.08-4P
JLCPCB Part #
C49577294
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 0.2~1.5 1 12~24 16A 1x4P 300V 4 4P 5.08mm Green Male Plug Screw Screw Terminal (M3) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS