5.0SMDJ48CA
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ48CA
JLCPCB Part #
C5261385
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 48V 58.9V 5kW@10/1000us 5uA 64.6A@10/1000us 77.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS