5.0SMDJ350CA
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ350CA
JLCPCB Part #
C5382574
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 350V 432V 567V 5kW@10/1000us 5uA 8.8A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS