5.0SMDJ250A
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ250A
JLCPCB Part #
C5382560
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 12.3A@10/1000us 250V 309V 405V 5kW@10/1000us 5uA TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS