5.0SMDJ150A
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ150A
JLCPCB Part #
C5261550
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 150V 185V 20.6A@10/1000us 243V 5kW@10/1000us 5uA TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS