5.0SMDJ11A
Extended
Manufacturer
Zhengxin
MFR.Part #
5.0SMDJ11A
JLCPCB Part #
C5382553
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 11V 13.5V 18.2V 274.7A 5kW@10/1000us 800uA TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS