SMCJ250CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
SMCJ250CA
JLCPCB Part #
C5161533
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 250V 3.7A@10/1000us 309V 405V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS