5.0SMDJ40CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
5.0SMDJ40CA
JLCPCB Part #
C5161599
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 40V 49.1V 5kW@10/1000us 64.5A@10/1000us 78.29uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS