5.0SMDJ36CA
Extended
Manufacturer
ZHIDE
MFR.Part #
5.0SMDJ36CA
JLCPCB Part #
C5161598
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 36V 44.2V 58.1A@10/1000us 58.1V 5kW@10/1000us 86.92uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS