VKMD1001C471MV
Extended
Manufacturer
Ymin
MFR.Part #
VKMD1001C471MV
JLCPCB Part #
C487306
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 16V 470uF 8mm 900mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS