SMBJ36CA
Extended
Manufacturer
Yjsemi
MFR.Part #
SMBJ36CA
JLCPCB Part #
C841483
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 10.33A 36V 40V 58.1V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS