SMCJ51CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMCJ51CA
JLCPCB Part #
C140821
Package
SMC
Description
1.5kW@10/1000us 18.2A@10/1000us 1uA 51V 62.7V 82.4V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS