SMCJ33CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMCJ33CA
JLCPCB Part #
C140813
Package
SMC,DO-214AB
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 28.2A@10/1000us 33V 40.6V 53.3V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS