SMCJ15CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMCJ15CA
JLCPCB Part #
C140797
Package
SMC,DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 15V 18.5V 1uA 24.4V 61.5A@10/1000us Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS