SMBJ440CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMBJ440CA
JLCPCB Part #
C368935
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1uA 440V 492V 600W@10/1000us 713V 900mA Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS