SMBJ17CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMBJ17CA
JLCPCB Part #
C220441
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 17V 1uA 20.9V 21.8A 27.6V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS