SMAJ43CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
SMAJ43CA
JLCPCB Part #
C212191
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 43V 5.8A@10/1000us 52.8V 69.4V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS