1.5KE36CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
1.5KE36CA
JLCPCB Part #
C156221
Package
DO-201AD
Description
1.5kW@10/1000us 1uA 30.5A@10/1000us 30.8V 37.8V 49.9V Bidirectional TVS DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS