1.5KE27CA
Extended
Manufacturer
Yenji Elec
MFR.Part #
1.5KE27CA
JLCPCB Part #
C156216
Package
DO-201AD
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 23.1V 28.4V 37.5V 40.5A@10/1000us Bidirectional TVS DO-201AD ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS