BZT52C22
Extended
Manufacturer
Yangzhou Yangjie Elec Tech
MFR.Part #
BZT52C22
JLCPCB Part #
C405307
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@15.4V 20.8V~23.3V 22V 500mW 55Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS