K7815M-1000R3
Extended
Manufacturer
YLPTEC
MFR.Part #
K7815M-1000R3
JLCPCB Part #
C7424702
Package
SIP,11.6x7.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1 10.2mm 1000uF 11.6mm 15V 18V~36V 1A 300uA 50mVp-p 7.5mm 850kHz 97% Buck-Boost Short Circuit Protection、Automatic fault recovery ±1% SIP,11.6x7.5mm DC-DC Power Modules ROHS