K7805-500R3
Extended
Manufacturer
YLPTEC
MFR.Part #
K7805-500R3
JLCPCB Part #
C2992390
Package
DIP,11.5x7.6mm
Description
-300mA、500mA -40℃~+85℃ -5V、5V 1 10.2mm 11.5mm 200uA 20mVp-p 330uF、680uF 6.5V~36V 7.55mm 81%、90% Buck-Boost Short Circuit Protection ±2% DIP,11.5x7.6mm DC-DC Power Modules ROHS