SMCJ60CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMCJ60CA
JLCPCB Part #
C5270614
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 1A 60V 73.7V 96.8V 96.8uA TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS