SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C2898581
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 25.9pF 36V 40V 44.2V 58.1A@10/1000us TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS