SMBJ60CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMBJ60CA
JLCPCB Part #
C2898385
Package
DO-214AA(SMB)
Description
1uA 390pF 6.2A@10/1000us 600W@10/1000us 60V 73.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS