SMBJ54CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMBJ54CA
JLCPCB Part #
C2898379
Package
DO-214AA(SMB)
Description
1uA 390pF 54V 6.9A@10/1000us 600W@10/1000us 66.3V 87.1V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS