SMBJ40CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMBJ40CA
JLCPCB Part #
C2898399
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 40V 49.1V 600W@10/1000us 64.5V 9.3A@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS