SMBJ250CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMBJ250CA
JLCPCB Part #
C5764688
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5uA 250V 309V 390pF 405V 409A 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS