SMBJ24CA
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMBJ24CA
JLCPCB Part #
C5764650
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 15.5A 1uA 24V 29.5V 38.9V 390pF 600W@10/1000us TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS