SMAJ150A
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
SMAJ150A
JLCPCB Part #
C2898453
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 1.6A 1.6uA 150V 167V 243V 390pF 400W@10/1000us TVS Unidirectional DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS