BT131-800
Extended
Manufacturer
YFW
MFR.Part #
BT131-800
JLCPCB Part #
C2898677
Package
SOT-223-3L
Description
1 TRIAC 1.3V 1.55V 12A@20ms 1A 500mW 5mA 800V SOT-223-3L Thyristors (SCR)/Modules ROHS