RT0805DRD0716KL
MFR.Part #
RT0805DRD0716KL
JLCPCB Part #
C2114859
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 16kΩ Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS