RT0805CRB0740R2L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805CRB0740R2L
JLCPCB Part #
C3949421
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 40.2Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±10ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS