RT0805BRC07768RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RT0805BRC07768RL
JLCPCB Part #
C865070
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 768Ω Thin Film Resistor ±0.1% ±15ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS