RT0603CRC0768RL
MFR.Part #
RT0603CRC0768RL
JLCPCB Part #
C862382
Description
-55℃~+155℃ 100mW 68Ω Thin Film Resistor ±0.25% ±15ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS