RT0402FRD0776K8L
MFR.Part #
RT0402FRD0776K8L
JLCPCB Part #
C4217526
Description
-55℃~+155℃ 62.5mW 76.8kΩ Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS