RC1218DK-0740R2L
MFR.Part #
RC1218DK-0740R2L
JLCPCB Part #
C1705324
Description
-55℃~+155℃ 1W 200V 40.2Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1218 Chip Resistor - Surface Mount ROHS