RC0805FR-0782K5L
MFR.Part #
RC0805FR-0782K5L
JLCPCB Part #
C276314
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 82.5kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS