RC0402FR-076K81L
MFR.Part #
RC0402FR-076K81L
JLCPCB Part #
C137945
Description
-55℃~+155℃ 50V 6.81kΩ 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS