RC0402FR-0728R7L
MFR.Part #
RC0402FR-0728R7L
JLCPCB Part #
C477680
Description
-55℃~+155℃ 28.7Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS