RC0201FR-072R55L
MFR.Part #
RC0201FR-072R55L
JLCPCB Part #
C6961093
Description
-100ppm/℃~+350ppm/℃ -55℃~+125℃ 2.55Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS