PE0805FRM470R042L
MFR.Part #
PE0805FRM470R042L
JLCPCB Part #
C858628
Description
42mΩ 500mW Metal Film Resistor ±1% ±75ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS