AR0805FR-0740K2L
MFR.Part #
AR0805FR-0740K2L
JLCPCB Part #
C3912623
Description
-55℃~+155℃ 125mW 40.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS