AR0805FR-07270RL
MFR.Part #
AR0805FR-07270RL
JLCPCB Part #
C4287607
Description
-55℃~+155℃ 125mW 270Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS