AR0805FR-0716KL
MFR.Part #
AR0805FR-0716KL
JLCPCB Part #
C4050442
Description
-55℃~+155℃ 125mW 16kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS