AHA500FB-1R82
MFR.Part #
AHA500FB-1R82
JLCPCB Part #
C6119536
Description
1.82Ω 5W Wirewound Resistor ±1% ±200ppm/℃ Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS