AC0805FR-071R8L
MFR.Part #
AC0805FR-071R8L
JLCPCB Part #
C228623
Description
-55℃~+155℃ 1.8Ω 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS