AC0402JR-078K2L
MFR.Part #
AC0402JR-078K2L
JLCPCB Part #
C227424
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.2kΩ Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS